Rozdíly mezi Němci a Čechy

„Nenechal bych kočárek venku, nejsme v Německu“ mi poradil kamarád, když jsme vstoupili do květinářství před hřbitovem. Hřbitov je na Vyšehradě a nebylo tam hodně lidí. Mimoto kočárek nevypadá draze nebo moderně. Měli jsme jenom použitě kočárky, které přežijou maximálně ještě jedno dítě. V Německu jsem často nechával kočárek před obchodem, před kavárnou a tak. Nikdo ho neukradl. A nikdy jsem nic neslyšel o ukradeném kočárku. Tak jsem sám sobě položil otázku, proč jsou Čechy tak nedůvěřiví vůči všemu. Takové výstrahy jsem už slyšel i někde jinde. Kradou Čechy víc, než jiné národy? To musím zjistit.

V Německu počítali 6,37 milionů trestných činů v roce 2016. To znamená, že každý třináctý občan byl oběť činu nebo se nějak účastnil. Ve stejném období policie v česku registrovala 0,22 milion trestných činů. Každý čtyřicátý devátý občan musel nahlásit něco policii. Zdálo se jenom, že Čechy jsou podobně násilní jak Němči. Na 100.000 občanů 0,6 do 0,7 umřel po násilným činu v obou zemích. Ovšem počet je také průměr v Evropě.

Ale proč Češi nevěříme spoluobčanům? Nemám dost informací, abych spekuloval o důvodech. Možná o tom něco zjistím a budu o tom později v dalším článku vypravovat. Musí to záležet na kultuře a na minulosti.

Jinak Češi a Němcí jsou velmi podobní. V každém případě to tvrdí kamarád. Oba nakládají kolo se zásobami a jezdí na túru, a lidé tady také dělají pěší túry. Je tady hodně možnosti a krajina je často velmi krásná. Muži také každou sobotu běhají do obchodů se stavebninami a kupujou nářadí a materiál. Následně kutí celý den s tím na chatě nebo doma. To je ostatně jeden rozdíl. Právní Čech má někde chatu. Existuje dokonce výraz pro něho: chatař nebo chalupař. To je také detail, který musíte vědět. Chata je budova, která byla postavená za účelem dovolené. A chalupa dřív byl statek nebo něco jiného a později ji někdo přestavil. Češi také mají radí pivo a jídlo s masem. Kamarád zažertoval, že Češi vlastní jsou Němci ale neumí němčinu. Já připojuju že oba stále mají důvod ke stížnostem.

Mám dojem že Češi jsou trošku konzervativnější. Například v Praze není hodně míst pro malé děti ve školkách. Většinou maminka zůstává doma s dětmi, až do tři. Když máš dva nebo víc to znamená, že maminky nepracuji za plat přinejmenším pět let. To je divné, protože tady také chybějí zaměstnanci a jenom větší města neubývají. Pravděpodobně tlak roste v budoucnosti a politika musí tvořit víc možnosti. Myslím že v městech mladí lidé žijou jak někde jinde v Evropě. To je následek globalizace. Celkem není moc rozdíl mezi Čechy a Němci. Mají společnou minulost a snad společnou budoucnost.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: